Kas ir EPALE un tās sniegtās iespējas?

EPALE jeb Eiropas pieaugušo izglītības e-platforma (ePlatform for Adult Leraning in Europe) ir virtuāla tikšanās vieta pieaugušo izglītības speciālistiem un organizācijām no visām ES valstīm. EPALE ir Eiropas Komisijas finansēta tīmekļa vietne, kura izveidota ar mērķi uzlabot pieaugušo izglītības kvalitāti Eiropā, izveidot spēcīgu pieaugušo izglītības nozari un sniegt iespēju pieaugušo izglītības speciālistiem un izglītības izplatītājiem sasniegt visus pieaugušos. Darbs pie EPALE izveides tika sākts 2014. gada pavasarī, un turpinās 2015. gadā.

EPALE galvenā mērķauditorija ir tie, kuri nodrošina un organizē pieaugušo izglītību, tātad – darba devēji, apmācību speciālisti, brīvprātīgie, izglītības iestādes, pedagogi, pašvaldības un citas pieaugušo izglītībā iesaistītās puses. EPALE ir veidota, ņemot vērā pieaugušo izglītības nozares virsuzdevumu, proti - patiesais labuma guvējs ir pieaugušais izglītības saņēmējs, neatkarīgi no tā, vai tā ir akadēmiska vai neformāla izglītības vide.

EPALE resursus pilnvērtīgi var izmantot lietotāji, kuri reģistrējoties izveido savu EPALE kontu. Ikviens interesents var reģistrēties EPALE šeit

EPALE sniegtās iespējas:

 

  1. Interaktīvi sadarbības tīkli nodrošina iespēju sazināties ar citiem lietotājiem Eiropā, iesaistīties diskusijās un dalīties ar labas prakses piemēriem.
  2. Eiropas un nacionālo notikumu kalendārs sniedz lietotājiem aktuālo informāciju par profesionālās pilnveides iespējām – apmācību kursiem, vebināriem, semināriem un citām mācību iespējām, kas ir pieejamas Eiropā. Kursus ir iespējams meklēt pēc tēmas, valodas vai dalības izmaksām. Pirms pasākuma apmeklēšanas varat iegūt informāciju par tā mērķiem, mērogu un tematiku.
  3. Jaunumu plūsmas un vadošo ekspertu raksti par pieaugušo izglītību informē par jaunumiem politikā, jaunām iniciatīvām, pieejamo finansējumu, ziņām un visu citu saistībā ar pieaugušo izglītību Eiropas Savienībā.
  4. EPALE ir daudzvalodu vietne, un tajā pieejamos resursus pilnībā varēs izmantot lietotāji jebkurā dalībvalstī.
  5. EPALE ir atvērtas dalības vietne, kur katra dalībvalsts līdzdarbosies materiālu sagatavošanā, bet vietnes lietotāji varēs sazināties ar citiem pieaugušo izglītības profesionāļiem, praktiķiem un brīvprātīgajiem Eiropā un dalīties ar jaunumiem tiešsaistē.
  6. EPALE piedāvā formālas un neformālas nozares partneru meklēšanas iespējas, izmantojot iespēju „sazinies ar mani“ un „seko man“.
  7. Interaktīvajā sadaļā “Biežāk uzdotie jautājumi” ir redzami lietotāju jautājumi un ekspertu atbildes uz tiem.
  8. EPALE aktuālo informāciju var iegūt arī, sekojot Twitter @EPALE_EUkontam, Facebook @EPALE.EU kontam vai vienkārši, saņemot informatīvo biļetenu savā e-pasta pastkastītē reģistrējoties šeit